Najważniejsze kwestie o ubezpieczeniach turystycznych

Czym należy kierować się przy wyborze ubezpieczenia turystycznego (odpowiedzialny partner ubezpieczniowy)? Na co zwracać uwagę? W poniższym artykule postaramy się Państwu pokazać, jakie są najważniejsze cechy jeśli chodzi o ubezpieczenie turystyczne. A cech, na które należy zwrócić uwagę, jest całkiem sporo i dlatego też warto przeczytać nasz artykuł.

Na co może przydać się ubezpieczenie turystyczne?

Przede wszystkim ubezpieczenie turystyczne będzie chroniło nas przed nieprzewidzianymi wydatkami w przypadku leczenia za granicą, rehabilitacji czy też skróconego urlopu przez nieszczęśliwe zdarzenie. To nie jedyne przypadki, w których takie ubezpieczenie może się przydać. Dlatego z całą pewnością takie ubezpieczenie warto mieć. Ubezpieczenie pozwoli nam ograniczyć koszty poniesione na tego rodzaju nieprzewidziane wydatki.

Ekuz – nie wystarczy

Każdy z nas może wyrobić sobie kartę EKUZ, jednak ta nie zawsze wystarcza. Dlatego też doskonałym jej uzupełnieniem jest ubezpieczenie turystyczne. EKUZ zapewnia bezpłatną opiekę medyczną na terenie krajów Unii Europejskiej oraz krajów EFTA. Trzeba więc pamiętać, że nie jest honorowana we wszystkich krajach, a także ma wiele innych ograniczeń. Karta ta nie zapewnia transportu z powrotem do kraju, leczenia w prywatnych gabinetach czy też leczenia, które musi być współfinansowane przez pacjenta.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Najważniejszą kwestią, jaką musi spełniać polisa turystyczna to zapewnienie opłacenia wydatków za leczenie w razie konieczności. Na terenie europy mamy też kartę EKUZ i dlatego też w większości przypadków wystarczy, aby polisa opiewała na kwotę 20000 euro, natomiast optymalnym wyborem jest 30000. Jednak jeśli chcemy jechać poza Europę, to wówczas warto zwiększyć kwotę do 60000 euro. Dobra polisa turystyczna powinna także zapewniać ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. To powoduje, że w przypadku gdy dojdzie do wypadku, możemy liczyć na odszkodowanie finansowe. Wariantów odszkodowania jest bardzo wiele od małych kwot do tych sięgających nawet 100 000 euro. Dodatkowo w zakres niektórych ubezpieczeń turystycznych wchodzi ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Warto także dobrać dodatkowe dodatki do ubezpieczenia wśród, których znajdować się może ochrona bagażu czy też Auto Assistance. Wszystkie te elementy zapewniają odpowiedni poziom bezpieczeństwa podczas podróży turystycznej.

Warto zdecydować się na ubezpieczenie zapewniające odpowiednie warunki ubezpieczenia oraz odpowiednią kwotę ubezpieczenia. Dzięki temu można czuć się dobrze na wycieczce.